HomeE-komercijas blogsE-komercijaCik izmaksā mājas lapa?

Cik izmaksā mājas lapa?

Cik izmaksā mājas lapas izveide? Tas ir viens no populārākajiem jautājumiem, kad uzņēmumam rodas vajadzība pēc mājas lapas izstrādes pakalpojumiem vai uzlabošanas darbiem.

Mājas lapas izveides cena

Mājas lapas izveides cena ir viens no galveniem jautājumiem ar ko mēs saskaramies ikdienu gan runājot ar klientiem, gan arī veidojot sadarbību ar dažādiem sadarbības partneriem. Katra mājas lapa ir unikāla, katrs projekts ir unikāls un katra klienta individuālās vajadzības, velmes, mājas lapas funkcionalitāte ir atšķirīga.

Mājas lapas konceptu, ideju plānošana, sākuma posms

Šajā posmā mājas lapu izstrādātāji velta savu laiku, vidēji pirmā tikšanās, komunikācija. Tas viss ir cilvēka laiks, pat tad, ja Jūs neko nepasūtat, tikai interesējaties, kādam citam tās ir reālas darba stundas un laiks. Galvenā mājas lapas izveides cena būtība slēpjas laikā un pieredzē.

Vidēji patērētais laiks: 1-3 stundas

Otrā tikšanās reize

Šajā posmā jau detalizētāk tiek apspriests Jūsu projekts, iespējamie risinājumi, nepieciešamās lietas. Tiek ievākta paplašinātā informācija par vēlamo saturu, kādas būs sadaļas, cik daudz, kāda informācija Jums pašiem ir pieejama un citas nepieciešamās lietas

Vidēji patērētais laiks: 1-2 stundas

Mājas lapas tāmēšanas process

Tāmēšanas process var aizņemt no vienas stundas līdz pat vairākām dienām, lai precīzi sastādītu Jūsu projekta izmaksas un detalizēti norādīt mājas lapas izmaksas, balstoties uz iepriekš diviem minētiem punktiem. Arī tāmēšana kādam paņem laiku. Vidēji rēķināsim no pieredzes: 2 stundas

Mājas lapas izstrādātajs

Mājas lapas izmaksu tāme ir atkarīga no katra pakalpojuma sniedzēja, pieejamības, IT resursa, pieejamajiem programmētajiem, dizaineriem un arī to kvalifikācijas līmeņa. Vai aģentūrai ir profesionāli programmētaji vai vairāk vidēja līmeņa izstrādātāji vai pat Mixed, jeb Junior un Senior sadalījums.

Freelance programmētaji, izstrādātaji:

Programmētaja izmaksu stunda balstās aptuveni robežās no 15 – 35 EUR. Cilvēkam ir pieredze izstrādājot mājas lapu, ir veidojis pašu spēkiem dažāda veida projektus, bet iespējams pie kādām sarežģītām situācijām vai darba uzdevumiem, nespēs tikt galā un veikt Jūsu uzdevumu vai plānotos darbus noteiktā laikā un termiņa. Problēma šeit nav cilvēkā, ko Jūs izvēlaties, bet gan zināšanās un pieredzē, jo mazāka pieredze, ilgāk patērētais laiks. Izvēloties mājas lapas programmētaju, noteikti skatieties uz darba pieredzi, komunikācijas stilu, iepriekš veiktajiem darbiem un atsauksmēm. Protams ir iespēja nolīgt arī ļoti disciplētu, ar lielu pieredzi un kvalitatīvu programmētaju, bet šādi cilvēki ir retums.

Piemērs: Izveidot HTML maketu izstrādātam dizainam un uzstādīt to uz WordPress. Visticāmāk šādu darbu cilvēks mēģinās izdarīt uz jau gataviem mājas lapas konstruktoriem, jo nav pieredzes tieši HTML, Front-End izstrādē, bet ir pieredze WordPresā. Tā rezutātā Jūs iegūsiet mājas lapu, kas varbūt neatbildīs sākotnējām prasībām.

Piemērs 2. Cilvēks ir veidojis mājas lapu, bet nav bijusi tik liela pieredze sarežģītāku uzdevumu veikšanai. Tiek patērētas 10 stundas Jūsu darbam, kur profesionāla komanda to izdarītu 4 stundās.

Ja Jums ir iespēja, vienmēr sākumā izvēlieties vietējos izstrādātājus, un tikai tad skatieties tādus resursus kā fivver.com, upwork.com vai kādus citus resursus, kur Jūs variet nolīgt izstrādātaju savam darba uzdevumam.

Mājas lapu izstrādes, Digitālās aģentūras:

Atceramies, Web izstrādes aģentūra sastāv no vairākiem cilvēkiem, kas paši par sevi ir izstrādātaji, jeb kā atsevišķi cilvēki, kas apvienojoties veido komandu. Komanda vienmēr būs vērtīgāka par viena cilvēka pakalpojumiem. Komanda spēj kopīgi pievērsties problēmu risināšanai un nepieciešamības gadījumā, aģentūra jeb aģentūras īpašnieks, atbildīgais projektu vadītājs var pieslēgt papildus cilvēkus, freelancerus gan iekšeji, gan izmantot kādus partnera pakalpojumus.

Ne vienmēr arī aģentūra ar visiem saviem pieejamiem resursiem, spēs izdarīt, izpildīt Jūsu uzdevumu. Šeit der atcerēties to, ka arī aģentūŗas var noalgot kādu no Freelanceriem, tādā veidā Jūs pārmaksāsiet par veikto pakalpojumu. Būtībā izvēloties mājas lapas izstrādes aģentūru Jūs maksājiet par kvalitāti, drošību, un Jums būs no kā prasīt atbildību nepilnības vai dažādu problēmu risināšanā.

Aģentūru stundas likme balstās no 35 – 100 EUR stundā, atkarīgs no tā cik specifiska ir šī aģentūra. Ja projekts ir Magento, Laravel, bāzets, noteikti jārēķinās ar vidējo stundas likmi 50 EUR.

Mājas lapas izstrādes tāme

Tāme parasti sastāv no vairākām sadaļām. Projektu vadītājs, HTML, jeb Front End, Back-end un Testešana. Šeit var arī būt tādas kollonas kā Mārketings, Saturs, SEO un citas.

Mājas lapas tāme pēc būtības ir Jūsu prasības pārvērstas saprotamā, veidā gan Jums, gan arī mājas lapas izstrādātājiem un visām iesaistītajām pusēm. Mājas lapas tāme kalpo kā tehniskais uzdevums, atskaites punkts, projektu checklist.

Tāmes sastādīšana, vidēji, pēc pieredzes ir aptuveni 2 stundas, ja visa informācija ir saprotama, projekts nav sarežģīts.

Vidējās mājas lapu izstrādes izmaksas Latvijā:

Dizainera pakalpojumi: 20-35 EUR stundā

Saturs un mārketings: 30 – 40 EUR stundā

Front-End Programmēšana: 20-40 EUR stundā

Back-End Programmētaja izmaksas: 25-70 EUR stundā

Testēšana: 15-25 EUR stundā

Projektu vadība: 15-25 EUR stundā, atkarīgs no projekta lieluma un ilguma, jo ilgāk projekts, jo projektu vadība lētāka.

Mājas lapu izveides cenas tipi:

 1. Interneta veikalu izstrāde uz Woocommerce bāzes: Vienkāršs veikals: 800 EUR, vidējs 1500 EUR, liela apjoma 5000 +
 2. Vienkārša WordPress lapa uz maksas šablona: 300 – 800 EUR
 3. Unikāli veidota WordPress lapa: 1000 – 4000 EUR
 4. Shopify interneta veikals vienkāršs: 500-600 EUR, Unikāls 2000 – 4000 EUR
 5. Magento interneta veikals, vienkāršs: 2000 – 3000 EUR, sarežģītāks 20’000 – 100’000 EUR

Dizainu izveides cenas

 1. Cena par sākumlapu, jeb home skatu: 100 – 300 EUR
 2. Cena par iekšlapu, 35 – 80 EUR
 3. Cena par banneriem: 20 – 50 EUR

Front End izveides cenas

 1. Base, jeb kopējais noformējums + sākumlapa: 250 EUR
 2. Katra nākamā iekšlapa: 40 – 150 EUR

WordPress izstrādes cenas

 1. WordPress konfigurēšana uzstādīšana: 150 – 200 EUR
 2. Pluginu, moduļu uzstādīšana un to konfigurēšana: 100 – 600 EUR
 3. WordPress themes izveide, vidēji par katru unikālu izklājumu: 100 – 200 EUR

Tātad, ja Jums ir piemēram unikāla mājas lapa ar unikālu dizainu, kurai nepieciešams gan dizains, gan HTML makets, responsive, gan arī tam visam ir jābūt uz WordPress, tad par vienu skatu variet rēķināt vidējo izmaksu 300 EUR / skats, jo pie šī skata jāstrādā 3 cilvēkiem, protams, ir cilvēki, kuri šo visu var izdarīt all-in-one personā, bet tas nemaina patērēto laiku uz šo skatu izstrādi.

Piemērs: Unikāla izveidota mājas lapa: 1500 – 3000 EUR

Piemērs: Mājas lapa uz WordPress šablona ar papildus moduļiem, funkcijām: 800 – 1800 EUR

Formula, starp unikālu izstrādi un gataviem šabloniem ir dalīts ar 2, bet ne vienmēr, jo atceramies, ka katrs projekts ir unikāls.

Satura izveides cenas

Saturs var būt viens no visdārgākajiem pakalpojumiem, jo veiksmīgas mājas lapas pamatā, labi ja 20% ir tehniskā puse, izstrāde un ar to saistītas lietas, pārējie 80% ir veiksmīgs un pārdot spējīgs saturs, kvalitatīvs saturs, satura tulkošana, pasniegšana, satura komunikācijas veids un mārketings. Šeit noteikti Jūs variet rēķināties ar cenu 25-50 EUR stundā par satura darbiem, vai pēc satura apjoma.

Cik izmaksā SEO?

Ar mājas lapas izveidošanu, dizainu izstrādi vēl nekas nav beidzies, lai Jūsu mājas lapa būtu veiksmīga un spētu piesaistīt jaunus klientus, apmeklētājus, Jums ir jāpadomā arī par SEO, jeb Google optimizāciju. Šajā posmā ir jāveic mājas lapas satura audits, jāpārskata mājas lapas tehniskās lietas un jāpārskata saturs, lai tas būtu atbilstošs. Protams, vienkāršam lapām, Jūs šo lietu variet darīt paši (Izveido SEO pašu spēkiem), bet padomājiet par to, cik tas daudz laika Jums var prasīt. Šiem uzdevumiem, labāk ir noalgot SEO speciālistu, kuram ir pieredze un kas šos darbus veiks ātrāk, kvalitatīvāk un ar mērķi un garantiju. Vidējā SEO speciālista stundas likme ir no 25 – 50 EUR. SEO pakalpojumus parasti iedala attīstības plānos, jeb piedāvājumos, jo tā nav tā lieta, kas būs uzreiz. Vidēji SEO attīstības plāns un rezultāti aug pakāpeniski, līdz ar to parasti šos plānus iedala 3-6-12 mēnešos. Vidējo ikmēneša SEO attīstības plānu cenas ir no 200 – 1000 EUR mēnesī.

Mājas lapas izstrādes laiks

Kvalitatīvai mājas lapai, lai tā tiešām būtu kvalitatīva ir nepieciešams, vidēji 1 mēnesis + viens mēnesis, lai spētu savadīt saturu, sakārtot arī visas citas lietas, kas saistītas ar mājas lapu, Lielākām mājas lapām tie parasti ir 2-4 mēneši, jo vienā mēnesī nav iespējams visus šos posmus veikt, ja vien Jums nav pietiekami liels budžets, lai noalgotu šos visus speciālistus uzreiz. FB lapas, Analītikas, rīki. Noteikti arī ir nepieciešams laiks komunikācijai starp izstrādātājus un pasūtītāju. Mājas lapas izveide ir radošs process, kur visas puses iet uz kopīgu rezultātu, un noteikti, ja Jūs aktīvāk paši iesaistīsieties izstrādes procesā, jo darbi noritēs raitāk, laicīgāk un Jūs savu mājas lapu varēsiet pabeigt tuvu plānotam laikam.

Bezmaksas mājas lapa

Daudzi cilvēki cenšas un mēģina izveidot sev bezmkasas mājas lapu, bet ne vienmēr bezmaksas ir patiešām bezmaksas.

Bezmaksas mājas lapas slēptās izmaksas:
1. Platformas abonēšanas maksa: 10 – 40 EUR

2. Hostinga izmaksas, ja veidojat WordPress mājas lapu pašu spēkiem: 5 – 50 EUR
3. Saturs, informācija, bildes, tulkošana. Šeit ir jārēķinās, ka vidēji satura radīšana, bildes, koncepta izveide, pat ja to dariet paši Jums var izmaksāt no 100 – 500 EUR robežās, atkarībā no satura apjoma.


Atbildēt

WPX aģentūra ir digitālā web izstrādes kompānija, kas specializējas WordPress platformas izmantošanā. Mēs piedāvājam plašu klāstu pakalpojumu, sākot no web dizaina un attīstības, līdz digitālā mārketinga stratēģijām, lietotāja pieredzes uzlabošanai, brendinga risinājumiem, ilustrācijām, aplikāciju dizainam

Par mums

Kontakti

SIA “AutomateX” Reģ.nr: 40203522153 Adrese: Rēzekne, F. Kempa iela 6A, LV-4601
© 2024 · WPX AGENCY · Premium WordPress & Shopify Solutions
Nepieciešama palīdzība?