HomeE-komercijas blogsWordPress10 WordPress Plusi un Mīnusi

10 WordPress Plusi un Mīnusi

Es kā WordPress izstrādājs ar daudzu gadu pieredzi, esmu izstrādājis aptuveni pie 300 dažādu WordPress mājas lapu, sistēmu, e-komercijas lapas, WooCommerce veikalus un mēģināšu aprakstīt kur un kad WordPress der un kur WordPress nebūtu ieteicams lietot. Tad nu sākam:

WordPress fakti

WordPress satura vadības sistēmu lieto gandrīz katra trešā mājas lapa. Latvijā vidēji ir 2500 – 2700 mājas lapu, kas ir izstrādātas uz WordPress piesaistot mājas lapas programmētājus vai vienkārši cilvēki pašu spēkiem ir izveidojuši blogu, sava uzņēmuma mājas lapu, bet kopējās pasaules WordPress mājas lapu skaits ir pārsniedz vairākus miljonus.

WordPress ir pasaulē populārākā satura pārvaldības sistēma, kas nodrošina 34% no visām interneta vietnēm. Papildus tam:

  • WordPress pieder 60,8% tirgus daļa CMS (satura vadības sistēmas) tirgū
  • WordPress nodrošina 14,7% no pasaules populārākajām vietnēm
  • Katru dienu tiek veidotas vairāk nekā 500 vietnes, izmantojot WordPress, savukārt tikai 60–80 mājas lapas, interneta veikali tiek veidotas uz tādas platformas kā Shopify un Squarespace
  • WordPress spraudņu direktorijā ir vairāk nekā 55 000 spraudņu
  • WooCommerce nodrošina 22% no 1 miljona lielākajām e-komercijas vietnēm pasaulē

WordPress populārākās vietnes ir The New York Times, Spotify, TechCrunch, Baltā nama vietne, BBC America un pat Facebook Newsroom! Fakts, ka WordPress var labi darboties visām šīm dažādajām entītijām, liecina par tā elastību. WordPress var efektīvi darboties kā daudzu dažādu vietņu, tostarp personīgo emuāru, ziņu vietņu, un e-komercijas veikalu.

Kad lietot WordPress Jūsu mājas lapai vai interneta veikalam?

  1. Jūsu mājas lapa ir paredzēta vienkārša, saturs, bildes, dažas vai vairākas sadaļas
  2. Jūsu mājas lapai ir nepieciešama ērta satura pārvaldība, ērta satura pievienošana
  3. Jūsu mājas lapai jābūt ar standarta funkcionalitāti, piemēram kontaktu formas, pieteikumu formas
  4. Lietotājiem nav jāveic speciālas, īpašas darbības
  5. Ātra izstrāde un paredzams izstrādes termiņš ir galvēnā priekšrocība
  6. Mājas lapai nav jāapkopo ļoti daudz ierakstu, datubāzes, lielas datu tabulas, informācijas
  7. E-veikals ar standarta funkcionalitāti
  8. Citi varianti, kas pēc skata ir standarta mājas lapa

WordPress

Kad nelietot WordPress Jūsu projektam

  1. Speciālo sistēmu izveidei, iekšejo procesu pārvaldībai, tas, ka to var izveidot arī uz WordPress, nenozīmē, ka to vajadzētu darīt
  2. Lielapjoma saturam, šeit WordPress datubāzes uzbūve Jūs limitēs un Jums būs diezgan lielas problēmas ar mājas lapas ielādes ātrumu un satura, datu strukturizēšanu. Piemēram, tie varētu būt dažādi uzņēmuma katalogi, informāciju portāli, datubāzes portāli, sludinājumu portāli, iepazīšanas portāli. Sākumā kā MVP variants (sākuma posms, jeb startup), WordPress Jums var derēt arī šāda veida projektiem, bet attīstoties un augot, WordPress izvēlne Jums nāks tikai par sliktu, protams ne visos gadījumos, bet tā mēdz notikt
  3. Dažāda veida marketplace risinājumi, membership mājas lapas. Tā vietā labāk izvēlēties jau gatavas platformas, kuras piedāvā jau gatavus risinājumus, integrācijas Jūsu mājas lapas funkcionalitātes nodrošināšanai piemēram webflow, memberstack vai citas.
  4. Lielapjoma interneta veikaliem, kur preču vienības pārsniedz 30 tukstošus. WordPress un WooCommerce tam nav domāts, protams, ka var izveidot arī 1M preču veikalu, ko arī esmu darījis, bet katrai sistēmai lietai ir savas limitācijas un WordPress nebūs izņēmums. Tā vietā es ieteiktu izvēlēties BigCommerce interneta veikala platformu, kopā ar WordPress.

Vai WordPres ir lēns?

  1. WordPress satura vadības sistēma pati par sevi ir ļoti ātra, ja vien tiek ievēroti ļoti vienkārši pamatnosacījumi, kurus vajadzētu ievērot izstrādajot, veidojot WordPress mājas lapu:1. Revolution slaider – Ļoti lēns, ja Jūs to lietosiet sākumlapā, uz mobile page speed ātruma palielināšanos variet uzreiz aizmirst
  2. WPML valodas modulis – WPML ir ērts, to mēs nevaram noliegt, bet uzbūvētā sistēma ir ļoti lēna, it īpaši, ja tiek lietots “String Translate” papildus modulis, kurš ļauj Jums iztulkot visus mazos sistēmas vārdus. Kā alternatīvu iesakām lietot Loco Translate kopā ar Polylang vai Weglot.
  3. Pluginu daudzums. Pārskatiet savus moduļus, vai tie tiešām Jums dod vēlamo funkcionalitāti un vai bez šiem moduļiem Jūs varētu iztikt. Jo vairāk moduļu, jo sliktāk
  4. WordPress Šabloni un Themes. Pirms izvelaties kādu WordPress theme lietot savam projektam, noteikti to būtu vērts pārbaudīt Google Page Speed rīkā, vai demo lapa ielādējas pietiekami ātri un darbojas teicami. Iesaku arī pirms themes izvēlnes apskatīt konkurēto theme no reālas mobilās iekārtas, telefona.

Lēns WordPress hostings?

Ar mājas lapas hostingu un to lēnumu, mēs saskaramies ik dienas un viens no visvairāk veiktajiem mājas lapas uzturēšanas un apkalpošanas darbiem ir tieši klientu hostinga maiņa un citu hostingu, tāpēc jau pašā sākumā iesaku Jums izvēlēties labāko hostingu, lai nākotnē nerastos mājas lapas ielādes un stabilitātes problēmas.

  1. Nepareiza WordPress hostinga izvēlne. Visi mājas lapas hostingi, kas ir cenu robežās no 3-10 EUR mēnesī būs lēni ,jo tie ir shared hostingi tā vietā Jums vajadzētu skatīties VPS hostinga variantus un pielāgotos WordPress hostingus tādus kā Close.com, Cloudways.com, DigitalOcean.com.
  2. Hostinga atrašanās vieta un sasniedzamība var būtiski ietekmēt mājas lapas ielādes ātrumu. Ieteicams lietot CDN, kas Jums ļaus Jūsu mājas lapas svarīgākos failus izdalīt par vairākiem serveriem un atrašānas vietām, tādējādi mājas lapas apmeklētaji pieprasīto saturu saņems ātrāk.

Atbildēt

WPX aģentūra ir digitālā web izstrādes kompānija, kas specializējas WordPress platformas izmantošanā. Mēs piedāvājam plašu klāstu pakalpojumu, sākot no web dizaina un attīstības, līdz digitālā mārketinga stratēģijām, lietotāja pieredzes uzlabošanai, brendinga risinājumiem, ilustrācijām, aplikāciju dizainam

Par mums

Kontakti

SIA “AutomateX” Reģ.nr: 40203522153 Adrese: Rēzekne, F. Kempa iela 6A, LV-4601
© 2024 · WPX AGENCY · Premium WordPress & Shopify Solutions
Nepieciešama palīdzība?