HomeE-komercijas blogsWordPressWordPress optimizācija

WordPress optimizācija

Lēns WordPress? WordPress sistēma darbojās lēni, nepilnīgi? Google Page Speed Jūsu WordPress lapai ir lēns? Tad noteikti šie 10 vienkārsi soļi palīdzēs uzlabot Jūsu WordPress optimizāciju un mājas lapas ielādes ātrumu. WordPress optimizācija sevī ietver:

  1. Izvēlieties pareizu un atbilstošu mājas lapas hostingu, vēlams izvēlēties hostinga plānu, kas paredzēts tieši WordPress sistēmai. Ieteiktu neizmantot Shared, jeb ļoti lētus hostinga variantus. Atceramies, labi, lēti un ātri ir 3 nesavienojamas lietas. Galvenie WordPress sistēmas parametri, kas ir ļoti būtiski ir servera operatīvā atmiņa (RAM) un CPU (Procesors). Der atcerēties to, ka līdzīgi kā ar datoriem, jo lēnāks dators, jo lēnāka ielāde, tas pats attiecās uz mājas lapas hostingiem un serveriem.
  2. Izmantojiet CDN (Content Delivery Network), palīdzēs Jūsu mājas lapas failus ielādēt ātrāk Jūsu mājas lapas apmeklētājiem no dažādam lokācijām, valstīm. Piemērs, ja Jūsu mājas lapas hostings, serveris fiziski atrodās Latvijā, tad Latvijas apmeklētājiem lapas saturs ielādesies ātrak, jo tiks pavadīts mazāk laika, lai no servera pieprasītu visus nepieciešamos failus, apmeklētājam no USA vai kādas citas Eiropas valsts, šis pieprasījums būs ilgāks. Izmantojot CDN, Jūsu mājas lapas faili tiek izvietoti vairākos serveros, kas tiek izdalīti pa visu pasauli, līdz ar to mājas lapas apmeklētājiem, kas apmeklēs Jūsu mājas lapu no USA, tagad šie faili ielādēsies no USA satura, jeb CDN servera un būs pieejami ātrākai lietošanai.
  3. Pareizas WordPress themes izvēlne. Pirms pērciet kādu maksas, vai izmantojiet bezmaksas WordPress theme, noteikti pārbaudiet darbības un ielādes ātrumu, noteikti demo lapas linku notestējiet ar Google Page Speed rīku. Jo smagāka Theme, jo ilgāks ielādes ātrums. Izvēlieties pareizi optimizētu WordPress Theme, jeb ādiņu, lai izvairītos no problēmām nākotnē.
  4. Pareizu Cache moduļu uzstādīšana. Ir pieejami vairāk bezmaksas moduļi kā piemēram WP Super Cache, W3 Total Cache un citi, bet vislabākos rezultātus Jūs varēsiet sasniegt ar WP Rocket maksas versiju vai pareizu nokonfigurētu LiteSpeed Cache, ja vien Jūsu mājas lapas hostings atbalsta LiteSpeed tehnoloģiju.
  5. Attēlu formāts. Ja Jums nav pa spēkam uzreiz konvertēt pareizi attēlus pēc jaunā attēla formāta WebP, iesaku izmantot WebP Express WordPress moduli. Tas ļaus Jums ātri un vienkārši konvertēt automātiski visas Jūsu bildes uz šo WebP formātu, kas ir daudz ātrāks un attēli jau tiek izveidoti optimizēti un draudzīgāki Google.
  6. Moduļi. Pārskatiet, vai tiešām Jums ir nepieciešami 40+ moduļi, vienmēr turiet Jūsu WordPress mājas lapu drošu un regulāri atjauniniet spraudņus, jeb plugins.
  7. PHP versijas izmantošana. Parskatiet un pārliecinieties, vai Jūs WordPress un Hostings izmanto jaunāko PHP versiju. Jaunākās PHP versijas ir uzlabotas, un mazāk ievainojamības, kā arī ar ātrāku izpildes laiku.
  8. Saturs, izmantotie Elementi mājas lapā. Visbiežākā kļūda, ko esmu novērojis, ir izmantot Revolution slaideri sākumlapā, salikt ļoti daudz attēlus sākumlapā, elementus, slaiderus, un citus elementus. Veidojiet Jūsu sākumlapu pārskatāmu un ērti uztveramu. Ja ir nepieciešams parādīt ļoti daudz saturu, izmantojiet iekšlapas un loģisku mājas lapas uzbūvi. Jo vairāk dizainisku, neoptimizētu bilžu, grafisko elementu būs Jūsu sākumlapā, jo lēnāks ielādes ātrums. Problēma bieži vien ir ta, ka cilvēki ieliekot saturā bildi, nemaz nepadomā, cik šī bilde ir liela, KB vai MB bilžu svars. Vienmēr parliecinieties, vai Jums mazā bilžu kvadrātā netiek izvadīta Full Size bilde ar visiem šiem lieliem MB. 4 satura bloki ar 4 nekaitīgām bildēm beigās Jūsu sākumlapu var ielādēt ļoti ļoti ilgi, no kā cietīs arī jūsu SEO rezultāti.
  9. Dinamisko elementu izmantošana. Jebkurš FB Chat Widgets, dažāda veida Javascript widgeti, integrācijas, HotJari, jebkas, ko Jūš varat papildus pieslēgt Jūsu mājas lapai, var dramatiski ietekmēt Jūsu Page Speed rezultātu. Mūsu testos ir pierādīs, ka izvadot FB messenger logu + Cookie paziņojumu, mājas lapas Page Speed rezultāts var nokristies pat par 20 punktiem. Šeit vajag pārskatīt 4 punktā minēto un veikt efektīvu Javascript Cache iestatīšanu. Atceramies, pirms katras darbības, rūpīgi pārbaudiet kā strādā Jūsu mājas lapa, gan no WordPress admin vides, gan arī no publiskās puses.
  10. Nemocīties ar to visu pašiem, bet uzrakstīt mums, kas ar mājas lapas un tieši WordPress optimizāciju strādā ik dienas. Esam optimizējuši dažada lieluma WordPress mājas lapas un katra optimizācija ir unikāla, ņemot vērā visus šos augstāk minētos 9 punktus. Piesakies WordPress Optimizācija pakalpojumam.

Atbildēt

WPX aģentūra ir digitālā web izstrādes kompānija, kas specializējas WordPress platformas izmantošanā. Mēs piedāvājam plašu klāstu pakalpojumu, sākot no web dizaina un attīstības, līdz digitālā mārketinga stratēģijām, lietotāja pieredzes uzlabošanai, brendinga risinājumiem, ilustrācijām, aplikāciju dizainam

Par mums

Kontakti

SIA “AutomateX” Reģ.nr: 40203522153 Adrese: Rēzekne, F. Kempa iela 6A, LV-4601
© 2024 · WPX AGENCY · Premium WordPress & Shopify Solutions
Nepieciešama palīdzība?